Výživa pro tréninky ve vysoké intenzitě

Anaerobní trénink je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut.[1] Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.  (zdroj: wikipedie:))

Kvalitativní trénink (intervaly, síla, rychlost) cca 1 - 1,5 hod

Před
výkonem

 

Myoblox Loco Pre-Workout

Pokud potřebujete před těžkým intenzivním tréninkem „nakopnout“. Mix stimulantů, vitamínů, které snižují oxidační stres, plus další látky, které zvyšují prokrvení, případně ovlivňují funkci neurotransmiterů.  Budete mít víc energie, budete se víc soustředit a umožní vám to větší výbušnost.

Naše nakopávače kupujte zde. 

Během
výkonu

Iontový nápoj Skratch Labs

Zde záleží na okolní teplotě a délce aktivity. Jestli jste ve 20 °C a více (jaro, léto, indoor) a trápíte se déle než hodinu, asi budete potřebovat doplnit ionty. 

Pokud se ale moc nepotíte a trénujte cca hodinu, měla by vám stačit voda. 

Po výkonu

Regenerační nápoj protein + sacharidy

Tělo potřebuje po tréninku dostatek stavebních látek pro opravu a budování svalových vláken - tedy protein. A zároveň potřebuje rychle doplnit glykogenové zásoby, proto Vitargo, resp. sacharidy. 

- Naše regenerační nápoje kupujte zde. 

 

Trénink s anaerobními intervaly na 3h a více

Zde je opět více variant, je dobré otestovat s výhledem na závody. A danou kombinaci na závodě následně použít.

Před
výkonem

Amino Synergy

Komplexní aminokyseliny (BCAA + EAA). Ochrání svaly a dodá jim výživu i bez použití sacharidů. Produkt Amino Synergy obsahuje i přírodní kofein ze zelených kávových bobů. Probouzí, ale nekope! 

Někomu vyhovuje přidávat aminokyseliny přímo do iontového nápoje a pít tento drink mix během výkonu, což je samozřejmě také možnost. 

Není nutné, pokud během dne máte pestrou stravu včetně proteinu. Jestli jste snídali koláč, obědvali pizzu a  svačili banán, raději si amino mix dejte.

Naše aminokyseliny kupujte zde.

Během
výkonu

2 bidony s iontovým nápojem Skratch + Vitargo

Iontový nápoj vám dodá sodíik a ostatní elektrolyty, Vitargo doplním sacharidy. 

Naše vytrvalostní nápoje kupujte zde. 

Skratch Labs Anytime Energy Bar

Obsahuje o 50% méně cukru než tradiční energetické tyčinky, má správný profil makronutrientů a obsahuje opravdové jídlo, které je pro vás opravdu dobré.

Naše energetické tyčinky kupujte zde

Skratch Labs Sport Energy Chews

Udržují vás nabité energií. Byly navrženy jako zdroj energie, když ji nejvíc potřebujete, ale nejste v situaci, kdy zvládáte jíst cokoli většího. Jestli nemáte v oblibě energetické gely, vyzkoušejte energy chews.

Energy chews kupujte zde.

 

Po výkonu

Regenerační nápoj protein + sacharidy

Tělo potřebuje po tréninku dostatek stavebních látek pro opravu a budování svalových vláken - tedy protein. A zároveň potřebuje rychle doplnit glykogenové zásoby, proto Vitargo, resp. sacharidy. 

- Naše regenerační nápoje kupujte zde.