Intenzivní trénink 3+ hod

Nejčastěji asi cyklistický trénink, během kterého budete několikrát v kopcích a několikrát si "hrábnete" na pokraj svých sil. S ohledem na délku trvání takového výkonu už není reálné podat 100% výkon bez doplnění energie. 

Anaerobní trénink je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut.[1] Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.  (zdroj: wikipedie:))

Zde je opět více variant, které je dobré otestovat s výhledem na závody. A danou kombinaci na závodě následně použít.

Před výkonem

Amino Synergy

Komplexní aminokyseliny (BCAA + EAA). Ochrání svaly a dodá jim výživu i bez použití sacharidů. Produkt Amino Synergy obsahuje i přírodní kofein ze zelených kávových bobů. Probouzí, ale nekope! 

Někomu vyhovuje přidávat aminokyseliny přímo do iontového nápoje a pít tento drink mix během výkonu, což je samozřejmě také možnost. 

Není nutné, pokud během dne máte pestrou stravu včetně proteinu. Jestli jste snídali koláč, obědvali pizzu a  svačili banán, raději si amino mix dejte.

Naše aminokyseliny kupujte zde.

Během výkonu

2 bidony s iontovým nápojem Skratch + Vitargo

   

Iontový nápoj vám dodá sodíik a ostatní elektrolyty, Vitargo doplním sacharidy. 

Naše vytrvalostní nápoje kupujte zde. 

Skratch Labs Anytime Energy Bar

Obsahuje o 50% méně cukru než tradiční energetické tyčinky, má správný profil makronutrientů a obsahuje opravdové jídlo, které je pro vás opravdu dobré.

Naše energetické tyčinky kupujte zde

Skratch Labs Sport Energy Chews

Udržují vás nabité energií. Byly navrženy jako zdroj energie, když ji nejvíc potřebujete, ale nejste v situaci, kdy zvládáte jíst cokoli většího. Jestli nemáte v oblibě energetické gely, vyzkoušejte energy chews.

Energy chews kupujte zde.

Po výkonu

Regenerační nápoj protein + sacharidy

Tělo potřebuje po tréninku dostatek stavebních látek pro opravu a budování svalových vláken - tedy protein. A zároveň potřebuje rychle doplnit glykogenové zásoby, proto Vitargo, resp. sacharidy. 

- Naše regenerační nápoje kupujte zde.